Blog
  • Inicio
28
06
2022

Ceny złota w przyszłości jakie są prognozy cen złota?

By 0

W tym tygodniu istotne dla cen złota – przynajmniej w perspektywie najbliższych dni i tygodni – będzie prawdopodobnie środowa decyzja amerykańskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych. Warto zauważyć, że rynek złota jest o wiele mniejszy niż rynek walutowy, a więc gdybyśmy byli handlarzami tego kruszcu, szybciej prognozowalibyśmy ceny na kursie dolara, a nie na kursie złota. Ze względu na niższą płynność ostre zmiany kursu złota czasami przyciągają uwagę graczy walutowych i w konsekwencji wpływają na kurs dolara amerykańskiego. ciąg słabych zarobków opuścić europejskie zapasy ledwo się w tygodniu Rozpoczęta w połowie maja korekta na światowych rynkach pomogła aktywom cyklicznym, a do pewnego stopnia także złotu, którego rynek często wykazuje z nimi wyraźną korelację. Jednak aby wyrażone w dolarze notowania złota mogły wrócić do hossy, kluczowe będzie utrzymanie kursu wewnątrz wzrostowego kanału, który opisuje trwające od 2016 r. Jednak dokonujący się jastrzębi zwrot w polityce banków centralnych wobec presji inflacyjnej oznacza, że władze monetarne na świecie będą zapewne jeszcze bardziej zmotywowane do walki ze wzrostem cen.

Tymczasem prezes Fed z San Francisco Mary Daly powiedziała Bloombergowi, że jest otwarta na podwyżkę stóp procentowych o 75 pb. Obecnie narzędzie FedWatch z grupy CME pokazało, że rynki wyceniają z 60% prawdopodobieństwem podwyżki stóp o 50 pb. Dane nba zakłady odds story o inflacji w USA były momentem przynajmniej chwilowego zwrotu sentymentu na rynkach. Rynki spodziewają się teraz podwyżki stóp procentowych o 50 pb. Kurs EUR/USD dotarł do kluczowego poziomu 1,36, po czym zaczęły się spadki Złoto z problemami…

zloto prognoza

Po dwóch latach znakomitych osiągów (odpowiednio +18,9% w 2019 i +24,4% w 2020 r.) dolarowe notowania złota zakończyły ubiegły rok 3,5% pod kreską. Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zwyżki, jednak już dzisiaj ruch wzrostowy wyhamował., zaś ceny tego surowca zatrzymały się w okolicach wczorajszego traderprof opinie zamknięcia. Z jednej strony, wsparciem dla cen ropy jest wyczekiwany spadek wartości amerykańskiego dolara – zaś z drugiej strony, .. Analitycy TD Securities spodziewają się, że wraz z gwałtownym wzrostem stóp procentowych kurs złota straci wszystkie ostatnie zyski i spadnie poniżej poziomu 1800 dolarów za uncję.

To przesunięcie miało miejsce przede wszystkim w kierunku sektora surowców energetycznych, ale i rolnych .. Wczoraj poznaliśmy odczyt PKB za drugi kwartał w USA. Prognozy wskazywały na wzrost o 0,4% (w ujęciu annualizowanym), jednak amerykańska gospodarka skurczyła się o 0,9%. Jest to już drugi z rzędu kwartalny ujemnym odczyt, co oznacza, że mamy w USA techniczną recesję. Chancery Asset Management ma siedzibę w Singapurze.

Cena złota, z bagażem pięciu tygodniowych zniżek z kolei, w konsolidacji; solidna zwyżka kursu ropy naftowej

Związane one są również z innymi czynnikami, które prowadzą do wzrostu cen – zbyt duże wydatki i podaż pieniądza, brak stabilizacji politycznej i tracenie na wartości waluty. Eksperci z Coin Price Forecast oczekują, że cena otwarcia 2025 roku wyniesie $2622. Trend wzrostowy będzie trwał do połowy roku i cena osiągnie $3822.

Kiedy najlepiej sprzedać złoto?

Zdarza się, że kruszec traci na wartości nawet przez kilka lat, ale historia pokazuje, że prędzej czy później przebija wcześniejsze szczyty cenowe i przynosi zysk. Dlatego sprzedaż złota ze stratą warto rozważyć jedynie wówczas, gdy ulokowane w nim oszczędności z jakiegoś względu są pilnie potrzebne.

Ostatnie dni na rynkach to prawdziwa huśtawka nastrojów powodowana wojną informacyjną pomiędzy Rosją a USA. Amerykanie konsekwentnie zapowiadają rosyjską inwazję, zaś Moskwa jej zaprzecza, wywołując co chwila przeciwstawne reakcje rynku. Czwartkowy poranek przyniósł panikę na rynkach finansowych, które obiegła informacja o realizacji najgorszego z możliwych scenariuszy na Wschodzie – rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie. Skala poruszenia jest tym większa, że uczestnicy rynku nie do końca wierzyli, że rosyjskie wojska rzeczywiście z ..

Cisza przed burzą na notowaniach złota? Realne stopy procentowe wywierają presję na ceny kruszcu

Zielony dolar może odzyskać trakcję wzrostową wśród niespokojnych… Po danych z rynku pracy rynek spodziewał się wrześniowej podwyżki o 75 pb., jednak środowy odczyt inflacji CPI w USA ponownie wprowadził zamieszanie. Inflacja w Stanach wyniosła 8,5% , wobec prognozowanych 8,7% i wobec czerwcowego odczytu na poziomie 9,1%.

Prawdopodobnie nie będzie już nowych bilionów dolarów transferów fiskalnych i finansowanych „dodrukiem” pieniądza przez banki centralne. Po trzecie, Fed zacznie wreszcie normalizować politykę pieniężną, kończąc QE i dokonując kilku (trzech? czterech?) podwyżek stóp procentowych. Teoretycznie wszystko to są czynniki negatywnie wpływające na wycenę złota jako bezpiecznego aktywa i polisy ubezpieczeniowej przed szaleństwami władzy. Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od luki wzrostowej. Cena ropy Brent powróciła ponad 88 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy WTI wzrosły do okolic 85,50 USD za baryłkę. W obu przypadkach, ceny ropy naftowej dotarły więc do okolic tegorocznych (a jednocześnie, kilkuletnich) maksim ..

Cena złota i srebra w górę po decyzji Fed

Ku zaskoczeniu Rosjan, Ukraińcy bronią się zaciekle. W czasie pisania tego komentarza Kijów jest wciąż niezdobyty. Dziś nastroje rynku są wyraźnie mieszane, choć widoczna jest siła kupujących na giełdzie amerykańskiej. Sytuacja polityczna nie zmieniła się radykalnie w ciągu ostatniej doby, Rosja kontynuuje ofensywę na Ukrainie. Pozytywne sygnały płynące z amerykańskiej gospodarki wydają się dziś potwierdzać stan .. Surowce Ostatnie miesiące potwierdziły zasadność utrzymywania złota w dobrze zdywersyfikowanym portfelu.

zloto prognoza

Credit Agricole obniżył prognozę dynamiki PKB Polski w ’22 o 0,8 pkt. Ekonomiści Credit Agricole obniżyli prognozę dynamiki PKB Polski w 2022 r. Równocześnie analitycy CA oczekują, że średnioroczna inflacja sięgnie w tym roku 8,0 proc. Wzrost gospodarczy powinien pozostać dodatni, ale z kwartału na kwartał zapewne będzie coraz słabszy. Konsumenci w skali makro wciąż mają ogromne „covidowe” oszczędności, których wydawanie będzie napędzać zarówno wzrost PKB jak i inflację CPI. Zaryzykuję jednak tezę, że ten pierwszy coraz słabiej, a tą drugą wciąż mocno.

Sezon wynikowy nabiera tempa. Cena złota zbliżyła się do poziomu 2000 USD/oz!

Mimo obaw o dostawy ropy naftowej do Europy w obliczu sankcji n .. Na przestrzeni ostatniego tygodnia odnotować mogliśmy spadki notowań złota. Na taki wynik znaczący wpływ miała wczorajsza sesja, podczas której cena złota obniżyła się o 2,41%.

Początek nowego tygodnia na rynku ropy naftowej póki co jest względnie spokojny. Cena ropy naftowej WTI oscyluje w pobliżu 76 USD za baryłkę, a za baryłkę ropy Brent trzeba obecnie zapłacić około 79 USD. Wahania cen obu gatunków ropy są póki co niewielkie, a rynek wyczekuje na kolejn .. W ostatnich dniach na rynku ropy naftowej dzieje się dużo.

Cena złota a przewidywania recesyjne. Co dalej z notowaniami cennego kruszcu?

«Uncja złota w 2030 roku może kosztować 4800 dolarów, choć równie możliwy jest scenariusz, w którym cena przekroczy 8000 dolarów” – czytamy w raporcie. Pod koniec zeszłego tygodnia GUS opublikował czerwcowy odczyt inflacji, który wyniósł 15,6 proc. To mniej więcej tyle, ile zakładał konsensus rynkowy. To także najwyższy odczyt od ponad 25 lat, jednak za jej wzrost odpowiadają w głównej mierze wzrosty cen nośników energii (3 proc.).

Złoto zyskało niemal 100 dol. od dołka z lipca. Czy to początek fali wzrostów?

Na wycenę złota wpływ mają więc sygnały płynące z gospodarki USA oraz komunikaty FED np. W poprzednim tygodniu na globalnych rynkach finansowych byliśmy świadkami wyjątkowo dużej zmienności notowań wielu aktywów. Mocny cios otrzymały indeksy akcji, a w górę wystrzeliły notowania ropy naftowej oraz złota. Na początku bieżącego tygodnia sytuacja jest spokojniejsza, ale naturalnie nie dot ..