Blog
  • Inicio
21
10
2021

Co dalej ze złotym? Prognozy nie napawają optymizmem Kurs walut, 09 03.2022 :: Magazyn :: RMF FM

By 0

W czwartek przed południem złoty lekko osłabiał się w stosunku do głównych walut. Euro kosztowało 4,69 zł, dolar – 4,25 zł, funt brytyjski – 5,60 zł, a frank szwajcarski – 4,52 zł. Amerykański Fed zrobi wszystko, by obniżyć wartość swojej waluty. Dla gospodarki USA nie jest dobrze, jeśli dolar jest za drogi, ponieważ eksporterzy będą mieli problemy ze swoją działalnością, a Ameryka przestanie być atrakcyjna inwestycyjnie i turystycznie. Dlatego najprawdopodobniej wysoki kurs nie utrzyma się zbyt długo, a kupowanie waluty po wysokiej cenie przeczy zasadom ekonomii.

kurs euro prognozy marzec 2022

Warto pomyśleć także o innych sposobach lokowania oszczędności i inwestowania obok przewalutowywania środków pieniężnych. Duża inwestycja w dolara nie jest jednak dobrym pomysłem. Dolar osiągnął już swój “peak” w marcu, a teraz jego cena stoi na wysokim poziomie. Zakup dolarów opłacał się, gdy cena dolara stała na niskim poziomie.

Kurs walut 07.03.2022: NBP, prognozy, kantor, złoty, dzisiaj. Wszystko o Euro w jednym miejscu

W kolejnych dniach, teraz 11 sierpnia patrząc na parę walutową EUR/PLN ta wygenerowała solidniejsze zejście w ostatnich dniach. Co więcej, raczej powrotu do wzrostów tak łatwo nie będzie, chyba, że… Związek https://fx770.net/ zaznacza, że zamierza powziąć wszelkie możliwe czynności zmierzające do należytego zbadania, wyjaśnienia i następnie surowego ukarania wszystkich podmiotów i osób odpowiedzialnych za skażenie wody.

Gdzie ulokować pieniądze w czasie inflacji?

W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem mogą być obligacje (bezpieczniejsze skarbowe i bardziej ryzykowne firmowe), a szczególnie instrumenty rynku pieniężnego, jak lokaty, gdzie można już znaleźć oferty ze stawką ponad 5 proc. w skali roku (choć wciąż przynosi to realną stratę).

Aby znaleźć przykład niestabilności polskiej waluty, nie trzeba daleko sięgać pamięcią. W okresie od marca do kwietnia 2020 roku większość głównych walut zyskała względem złotego od ok. 5 do blisko 15%. Faktem jest jednak, że był to okres paniki na rynkach finansowych, a w takim czasie deprecjacja mniej ważnych walut, takich jak złoty, jest czymś naturalnym.

Dziś poznamy kondycję amerykańskiego sektora usług. Gorsze wskaźniki mogą osłabić dolara

Niestety wsparcie skutecznie zanegowało ten ruch i dzisiaj wracamy do rynku byków. Eurodolar również miał swoje momenty, ale ostatecznie nie był w stanie pokonać oporu przy 1,035 $. Złoty próbuje wykorzystać słabość dolara, jednak sam również amazon.com inc. (nasdaq amzn) wynik q3 oczekiwany spadek nie jest w najlepszej formie. Główna para walutowa EUR/USD w najbliższym czasie pozostanie pod dominacją wydarzeń w USA, podkreślają eksperci z ING Banku. Jednocześnie bardziej restrykcyjna polityka monetarna i utrzymujący się…

Czy warto teraz inwestować w euro?

Nie tylko ograniczy ono ryzyko chwilowych wahań kursów, ale i ustabilizuje miesięczną wypłatę w dłuższej perspektywie. Odpowiadając jednak na pytanie, czy warto kupić euro w celach inwestycyjnych w czerwcu 2022 roku, odpowiedź będzie raczej przecząca.

Bez właściwej zgody, jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Optymistyczne 😉 wiekszosc prognoz eurusd ze swiata pokazuje raczej ze bedzie w dół, a tu ze do góry na 1.13. Złoty nigdy nie był stabilnym pieniądzem i nigdy nie będzie. To jakiś kiepski żart że się akurat nazywa „ złoty”, bo zawsze kończy upadkiem, a ludzie tracą oszczędności . Na naszą prognozę dla złotego wpływa też ostatnia rewizja w dół prognozy dla pary EUR/USD. Akceptuję politykę prywatności, w tym zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez serwis FXMAG w celach marketingowych.

Wyraźny spadek inflacji w USA

Kurs euro z początkiem marca 2022 roku cały czas rósł, aż do przekroczenia rekordowego poziomu 5 zł. Jeśli waluta ta była kupowana na długo przed wojną, np. W ubiegłym roku, obecnie sprzedaż euro na złotówki bardzo się opłaca.

kurs euro prognozy marzec 2022

Niepewność w zakresie szeregu kwestii istotnych dla kształtowania się kursu złotego w przyszłości jest podwyższona. Zakładamy, że finalnie kraj otrzyma unijne środki w ramach funduszu odbudowy, co powinno oddziaływać w kierunku mocniejszego złotego. hong kong zapasy spadek na słabe dane chin wzrostu Pewną niewiadomą i potencjalnym ryzykiem jest polityka fiskalna, szczególnie w kontekście nadchodzącego roku wyborczego. Na tym froncie widzimy również jednak pewne pierwsze oznaki wstrzemięźliwości po okresie agresywnego jej luzowania.

Kursy walut bez jednoznacznej tendencji, kurs euro przyklejony do 4,70 zł, dolar wsparty przez Fed (komentarz z 22.03.

Warto jednak podkreślić, że w opinii Pytlarczyka nasz bank centralny jest bardzo świadomy tego, że nie może dopuścić do dalszego spadku wartości krajowej waluty. W razie realizacji czarnego scenariusza, możemy się więc spodziewać, że NBP będzie podejmować zdecydowane działania, by naszą walutę umocnić. Agencja S&P obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski do 3,6% w 2022 r. Obniżka wynika z rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wg S&P polski przemysł ucierpi na zaburzeniach europejskich łańcuchów dostaw i niższym popycie z Europy.

Czy 100 euro z 2002 roku jest ważne?

Mimo to, dla osób, które takie banknoty posiadają, jest dobra informacja – bez względu na to czy pochodzą one z roku 2019, 2013 czy 2002, wszystkie są ważne i nadają się do wykorzystania oraz obiegu.

7 marca 2022 roku euro dobiło niemal do 5 zł, a tak naprawdę w polskiej gospodarce nie wydarzyło się nic, co mogłoby doprowadzić do takiego obniżenia wartości polskiej waluty na rynku Forex. Póki co taki scenariusz wydaje się dość abstrakcyjny. A przynajmniej tak długo, jak trwać będzie monetarna dywergencja po obu stronach Atlantyku.

Polski złoty – waluta lokalna o sporej zmienności

Istotna aprecjacja PLN nie jest też spodziewana w 2023 roku. Złoty mocno oberwał po rosyjskiej agresji na Ukrainę. W ciągu dwóch pierwszych tygodni wojny kurs euro poszedł w górę z ok. 4,50 zł do rekordowych 5 zł, później sytuacja nieco się uspokoiła.

Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.63, zmiana w Marzec 1.98%. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca tokenexus 4.63, zmiana w Styczeń 0.87%. Prognoza kursu euro na koniec miesiąca 4.68, zmiana w Listopad 1.96%.